Un pomicultor din Soroca invită călătorii să guste gratis mere din livada sa

Un pomicultor din Soroca s-a alăturat inițiativei faptelor bune, invitîndu-i pe călători să mănânce mere din livada sa.

„Servește un măr direct de la producător. Dacă ești în drum pe traseul R14 la km 78, ai șansa de a savura din merele locale gratis”, a scris pomicultorul Mihai Eftodii într-o postare pe rețelele de socializare.

Campania faptelor bune a început după ce pe rețelele de socializare a devenit populară inițiativa fermierilor din Estonia de a împărţi fructele gratis.

Sursă: Observatorul de Nord

Check Also

Fermierii cer plăți directe per hectar din 2027

Fermierii solicită un nou mecanism de finanțare pentru cei aflați în dificultate de plată, care …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *